Ohjelma

Tarkempi ohjelma päivittyy sivuille pian! Vahvistuneet puhujat löydät täältä.

 

Keskiviikko 8.9.2021

Tarjoamme yhteistyökumppanimme Paimion kaupungin kanssa vastaanoton ja Cocktail-tilaisuuden Paimion parantolassa


Torstain ja perjantain minuuttiohjelman löydät tästä


Torstai 9.9.2021

9:00     Aamukahvi, näyttely ja kohtaamisia
9:45     Tervetuloa ja info
            Kalle Euro, toiminnanjohtaja, ATL
10:00   Alkusanat
            Veera Rautaheimo, hallituksen puheenjohtaja, ATL
            ja toimitusjohtaja, LPR-Arkkitehdit Oy
10:15   Asiantuntijayrityksen ammattimainen johtaminen
            Elina Koskela, toimitusjohtaja, MPS-Yhtiöt
11:00   TBA
11:15   Luova johtaminen
            Henri Hyppönen, luova johtaja, sarjayrittäjä ja tietokirjailija

12:00   Lounas, näyttely, kohtaamisia
            Teatro Baari, Galleria ja Street

13:00   Kansainvälinen keynote
            Jan Ammundsen, Partner and Head of 3XN’s Competition Department, 3XN
14:15   Reitit kansainvälisille markkinoille ja miten siellä pysytään
            Yleisökeskustelu Jan Ammundsenin,
            Ted Schaumanin, Schauman & Nordgren Architects ja
            Tuomas Silvennoisen, PES-Arkkitehdit, kanssa
14:30   Iltapäiväkahvi, näyttely ja kohtaamisia
15:00   Suunnittelumarkkinan muutoksia
            Jyrki Keinänen, toimitusjohtaja, A-insinöörit (mahdollisesti lisäksi toinen puhuja)
16:00   Suunnittelumarkkinoiden kansainvälinen murros
            Helena Soimakallio, toimitusjohtaja, SKOL ry ja Kalle Euro, toiminnanjohtaja, ATL
16:15   TBA
16:30   Päivän yhteenveto

19.00   Illallinen Ruissalon telakalla

 

Perjantai 10.9.2021

9:00    Aamukahvi, näyttely ja kohtaamisia
9:30    Kaupungistumiskehitys ja sen vaikutukset Suomessa
           Timo Aro, VTT, johtava asiantuntija, MDI
10:15  Kiertotalous ja arkkitehtuuri
           Matti Kuittinen, erityisasiantuntija, Ympäristöministeriö
11:00  TBA
11:15  Puun kansainväliset mahdollisuudet
           Marco Casagrande, arkkitehti ja professori, Casagrande Laboratory
12:00  Lounas, näyttely, kohtaamisia
           Teatro Baari, Galleria ja Street

13:00  Päivän kansainvälinen keynote
           Fokke Moerel, Partner, Architect, MVRDV
14:15  Digital Building Lifecycle – The New Frontier of Digital Built Environment
           Salla (Palos) Eckhardt, Chair of the National BIM Program Steering Committee US, Microsoft
15:00  Iltapäiväkahvi, näyttely ja kohtaamisia
15:30  Paneelikeskustelu
           Moderaattorina VAPAA Kollektiivi
15:50  Päätössanat
           ATL/Kalle Euro & Veera Rautaheimo
16:00  Afterwork, näyttely ja kohtaamisia
17:00  ATL Meet päättyy

 

Aiheet tarkentuvat ja voivat muuttua.
Pidätämme oikeuden ohjelman muutoksiin.

  

Kumppanit

Järjestäjät